SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Dentist/e me përvojë pune në Kirurgji Orale
Orari :
Orar të Plotë
Kategoria :
Postuar :
24 Nëntor '15
ID e produktit :
104671
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Klinika Gjermane e Dhëmbit në Prishtinë është duke kërkuar një dentist të përgjithshëm për të ju bashkuar ekipit të tyre.

Përshkrimi i punës:

Si dentisti i Klinikës Gjermane të Dhëmbit ju nuk bëni vetëm një deklaratë që jeni angazhuar për të siguruar cilësinë e kujdesit dentar por jeni duke u bërë pjesë e një rrjeti bashkëpunues të profesionistëve të dhëmbëve. Misioni ynë është t’i ndihmojmë popullit tonë të ketë gojë dhe dhëmbë të shëndetshëm. Për vendin tonë mungesa e qasjes dentare me çmime të përballueshme dhe kualitet të lartë është problem i vërtetë dhe duke ju bashkuar klinikës tonë, ju do të jeni pjesë e zgjidhjes.


Përgjegjësitë e punës:

Udhëzimi i pacientit në praktikat e duhura të higjienës dhe procedurat dentare përkatëse për trajtimet e ofruara.
Planifikimi, trajtimi dhe vlerësimi i mundësive për të diskutuar me pacientin.
Kryerja e trajtimeve të dakorduara klinike.
Mbajtja e të dhënave mjekësore të pacientëve, kujdesi, ofrimi i këshillave dhe kontaktet me pacientin.
Ruajtja e pacientit, procedurat e përcjelljes.
Përgjigjja ndaj pyetjeve nga klientët dhe stafi për shëndetin e dhëmbëve dhe në trajtimet e ofruara.
Edukimin vjetor i infermiereve të stafit.
Përkrahja e zhvillimeve të reja në stomatologji përmes zhvillimit profesional të vazhdueshëm.

Kualifikimet dhe Aftësitë e kërkuara:

I diplomuar nga një shkollë e akredituar dentare si Doktor i Kirurgjisë Dentare (DDS) ose Doktor i Mjekësisë Dentare (DDM).
Liçensë aktuale.
Ekspertiza të demonstruara në praktikat përkatëse dentare.
Eksperiencë në Implantologji.
Njohuri të demonstruara në operime kl
Aftësi në përdorimin e kompjuterit, softuerve dhe mjeteve në klinikë.
Komunikim të shkëlqyeshëm dhe aftësi ndërpersonale.
Aftësia për të trajtuar detyra të shumta.
Aftësi për të punuar mirë me të tjerët dhe të qenë i pavarur në një mjedis dinamik.

Aplikoni tani duke dërguar CV dhe dokumentet tjera përcjellje për shqyrtim të mëtejshëm në info@klinika-gjermane.de
Informata rreth publikuesit
Fatjona
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »