SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Punesim jashte vendit ne Gjermani, Austri dhe Zvicer
Orari :
Orar të Plotë
Kategoria :
Postuar :
1 Tetor '13
Skadon më:
31 Dhjetor '13
ID e produktit :
11896
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Kërkojmë dhe ndërmjetësojmë persona të këtyre profileve profesionale:
• Inxhinierë të elektrikes
• Inxhinierë të elektronikës
• Inxhinierë të telekomunikacionit
• Inxhinierë të ndërtimtarisë
• Inxhinierë të makinerisë
• Inxhinierë të telekomunikacionit
• Arkitektë
• Infermierë e përkujdesës
• Mjekë
• Teknikë të përpunimit të drurit e zdrukthëtarisë
• Teknikë të përpunimit të metalit e prodhimit të veglave
• Teknikë të saldimit
• Teknikë të elektrikes
• Teknikë të elektronikës
• Teknikë të telekomunikacionit
• Teknikë të sanitarisë dhe klimatikes
• Teknikë të energjetikës
• Teknikë të makinerisë
• Teknikë të automekanikes
• Roje të sigurisë
Kushtet që duhet të plotësohen varësisht nga profili:
Për profesionet jo-akademike:
• Shkollimin e mesëm profesional të përfunduar
• Trajnimin praktik të përfunduar
• Përvojë pune
• Njohja e gjuhës gjermane në nivelin A2 deri B1
Për profesionet akademike:
• Studimet e përfunduara
• Përvojë pune
• Njohja e gjuhës gjermane në nivelin B2 deri C1
Dokumentet e nevojshme:
• CV me foto
• Pasaporta
• Diploma e shkollës së mesme
• Diploma e studimeve
• Dëshmi mbi trajnimin praktik
• Dëshmi mbi përvojën e punës (kontrata dhe referenca)
• Diploma e gjuhës gjermane (Goethe-Sprachzertifikat, ÖSD-Sprachdiplom)
• Çdo dëshmi tjetër mbi trajnime, seminare etj.
Mjekët duhet të sjellin edhe:
• Licencën e punës
• Dëshmi nga Ministria e Shëndetësisë që nuk është thyer etika si mjek
• Certifikata e lindjes
• Certifikata e marteses
• Certifikata e nënshtetësisë
• Certifikata e vendbanimit
• Certifikata e notave
• Certifikate mjekesore
Pagesat:
Çdo kandidat duhet të paguajë taksën prej 25.00 € që mbulon përpunimin e të dhënave dhe hartimin e profilit në gjuhën gjermane.
Çmimet për shërbime shtesë, që nuk janë të detyrueshme, si trajnime, kurse etj. por edhe për informata tjera, na kontaktoni.
Informata rreth publikuesit
General
Prishtinë
045 331 442
72 Tringe Smajli Prishtine [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »