SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Analist Kreditor Deçan
Orari :
Orar të Plotë
Kategoria :
Postuar :
Dje 15:02
ID e produktit :
139824
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Kreditimi Rural i Kosovës SH.P.K., është Institucion Mikrofinanciar i regjistruar në BQK, me mision qe te siguroj qasje në shërbimet

finaciare për individët me të ardhura të ulëta, në zonat rurale dhe urbane të Kosovës, me prioritet në sektorin e bujqësisë me qellim qe

të influencojë zhvillimin e bujqësisë dhe aktiviteteve tjera ekonomike ne zonat urbane.Kreditimi Rural i Kosovës Sh.p.k shpall:

K O N K U R SPër rekrutim të Nje (1) Analist Kreditor për degën në DeçanPërgjegjësitë :

l Promovimi i ofertës kreditore,

l Analiza e kërkesave kreditore, prezantimi i tyre në komitetin kreditor dhe vlerësimi i kolateralit,

l Përgatitja e dokumentacionit të nevojshëm për dhënien e kredive, mbikëqyrja e kthimit të kredive dhe regjistrimi i tyre në

programin adekuat,

l Raportim në zyrën qëndrore për aktivitetin kreditor,

l Punë të tjera administrative të ndërlidhura me kredi-dhënien.Kushtet e kërkuara:

l Diplomë universitare në ekonomi apo bujqësi, etj.(e preferueshme),

l Përvojë pune në sektorin mikro-financiar apo bankarë (e preferueshme),

l Njohuri për kredi-dhënie dhe të jete i/e motivuar të punoj në zona rurale dhe urbane,

l Njohuri të mira të punës me kompjuter, të njoh Microsoft Office,

l Shkathtësi të mira të komunikimit dhe negocimit,

l Të jete dinamik, fleksibil, kreativ dhe i gatshëm për punë në ekip,

l Njohuri të gjuhës angleze (e preferueshme),

l Banor i komunës për të cilën konkurron (e preferueshme),

l Të posedoj patentë shofer për kategorinë B.Konkursi mbetet i hapur nga dt. 23.11.2016 deri me dt. 30.11.2016. Kandidatet e interesuar mund te aplikojne duke plotesuar aplikacionin ne linkun: www.aplikimi.com/job-list?id=253 

Vetëm një numër i përzgjedhur i kandidatëve do të ftohet në intervistë.
Informata rreth publikuesit
KRK-Kreditimi Rural i Kosoves
Prishtinë
038 243 554
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »