SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Trajnime falas në fushat e Ndërmarrësisë dhe Orientimit në Karierrë
Orari :
Gjysmë Orari
1510562160.pdf (143.3KB) - Shkarkoni
Kategoria :
Postuar :
15 Nëntor
Paga :
€1.00
Skadon më:
1 Dhjetor '17
ID e produktit :
175760
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
ADEC (Action for Development and Empowerment of Communities) në bashkëpunim me GIZDIMAK organizon trajnime falas për të rinjët e entuziazmuar të Ferizajit në kuadër të projektit “Reintegrimi i të kthyerve dhe parandalimi i migrimit të parregullt”. Qëllimi i trajnimeve është të parandalojë tendecat e migrimit të parregullt e poashtu edhe ngritja e kapaciteteve të të rinjëve si dhe parapërgaditja për tregun e punës në Kosovë. Trajnimet do të ligjerohen nga ekspert të fushave të menaxhmentit, psikologjisë, financave, dhe marketingut e shitjes.

Ligjeratat do të mbahen nga ora 9:00 deri në ora 15:00 dhe do të fillojnë nga fillimi i dhjetorit Trajnimet do të mbahen në Qendrën e Kulturës. Trajnimi i parë do të fillojë me datë 4 dhjetor;

Për të marrë pjesë në trajnimet falas plotësoni formularin në vijim; Afati i fundit për aplikim është 1 dhjetor 2017:

docs.google.com/forms/d/1MYZ_B2wMxtTFX-iCjaxNtiQE-5gTPEi-9lxLURn4aDY/ 

Pasi që të përzgjedheni për njerën nga trajnimet që ju aplikoni, ne ju kontaktojmë duke ju treguar grupin në të cilën do të merrni pjesë. Për më shumë informata na shkruani në adec.prishtina@gmail.com ose na kontaktoni në numrin e telefonit: +377 45 517 660.

Rreth ADEC:
ADEC (Action for Development and Empowerment of Communities) është organizatë jo-qeveritare që punon për zhvillimin e komuniteteve si në aspektin urban por edhe në atë rural. Është një urë lidhëse në mes organizatave vendore dhe ndërkombëtare ku bashkëpunojmë për të zhvilluar iniciativa zhvilluese, trajnime, mekanizma të vetë-mbështetjes, etj. ADEC siguron shërbime për forcimin e partneritetit në mes të shoqërisë civile dhe komunitetit përmes fuqizimit, ngritjes së kapaciteteve dhe transformimit shoqëror duke identifikuar dhe punuar për të rritur ndërgjegjësimin dhe për të edukuar dhe zhvilluar aftësitë sociale. ADEC ofron shërbime të tilla si trajnime dhe zhvillime të mjeteve për shkathtësitë themelore të biznesit, komunikimit, vetëvlerësimit dhe vetëdijesimit të aftësive jetësore për adoleshentët dhe të rinjtë, e poashtu mentorim në lidership dhe menaxhim.
Informata rreth publikuesit
Florentina
Prishtinë
+37745551660
Qendra e Kultures [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »